Μ.Π.Ο.Υ.Μ.
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.

Μια καθηγητρια μας...

+2
Admin
DaNaI_13
6 απαντήσεις

Πήγαινε κάτω

Μια καθηγητρια μας... Empty Μια καθηγητρια μας...

Δημοσίευση  DaNaI_13 Παρ Ιαν 25, 2008 10:12 am

Καλησπερα σας,
εχουμε μια καθηγητρια που μας κανει κοινωνικη πολιτικη αγωγη.Λοιπον αυτη εχει ενταχθει για τα καλα στο συστημα οπως το βλεπω εγω.Τεσπα αυτη μας αναφερει σε καθε μαθημα οτι πρεπει να δεχθουμε την πολυπολιτισμικοτητα χωρις αντιδρασεις αφου ειναι καλο για το μελλον μας και κατι τετοια!
Βεβαια μερικοι συμμαθητες μου(αξια παιδια Cool Laughing ) μαλωνουν μαζι της και προσπαθουν να πουν την γνωμη τους αλλα αυτη τους βριζει.Τους εχει πει μεχρι και ηλιθιους.Ακομη μας λεει να μη λεμε τπτ κακο για τον πρωθυπουργο γτ εχει βελτιωσει την εικονα της χωρας μας (Ναι το ειδα).
Δεν γυρευω απαντηση..απλα να ξερετε τι γινεται! Idea
DaNaI_13
DaNaI_13

Αριθμός μηνυμάτων : 33
Ημερομηνία εγγραφής : 25/01/2008
Ηλικία : 30
Τόπος : Καρδιτσάρα ΟΛΕ!

http://www.e-girl.gr

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Μια καθηγητρια μας... Empty Απ: Μια καθηγητρια μας...

Δημοσίευση  Admin Παρ Ιαν 25, 2008 3:51 pm

να δεχθουμε την πολυπολιτισμικοτητα χωρις αντιδρασεις αφου ειναι καλο για το μελλον μας και κατι τετοια!

Να της πεις να πάει να ζήση με του γύφτους , αν τους αγαπάει τόσο πολύ .

Τόσα χρόνια , αιώνες τώρα , χιλιετηρίδες τώρα ο Ελληνισμός μεγαλούργησε έκανε ότι έκανε έχοντας την ίδια ιδιοσυγκρασία... δηλαδή το ομαιμον , το ομοθρησκον , το ομοτροπο , το ομόγλωσσό .... Και θα (ξανα) μεγαλουργήσει μόνο με αυτά και με αυτά! και όχι με Πακιστανούς , Αλβανούς Τούρκους .... όχι με πολύχρωμη , εμπριμέ κοινωνία . Ιστορίκα πάντα αυτοί ήταν εχθροί στην ανάπτυξη του πολιτισμού , ήταν εχθροι σον ελληνισμός ! Δεν μπορώ να καταλάβω τη άλλαξε τώρα; γιατί τώρα θα είναι "φιλοί";; Αρκετές φορές δεν μας τον "παίξανε"; Η ΙΣΤΟΡΊΑ ΜΙΛΉΣΕΙ , ΚΑΙ ΑΥΤΟΊ ΠΟΥ ΈΧΟΥΝ ΑΥΤΙΆ ΑΚΟΥΝ!
Admin
Admin
Admin

Αριθμός μηνυμάτων : 96
Ημερομηνία εγγραφής : 20/01/2008

https://mpoum.forumgreek.com

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Μια καθηγητρια μας... Empty Λίγα λόγια να αγαπιόμαστε.

Δημοσίευση  Menelaos Παρ Ιαν 25, 2008 7:18 pm

1 Το λακωνίζειν εστί φιλοσοφείν
2 ΠΑΣ ΜΗ ΕΛΛΗΝ ΒΑΡΒΑΡΟΣ

Πές της καθηγήτριας σου "Κυρία αγαπάω τα ζώα αλλά δεν θέλω ποντίκια και κουνάβια μέσα στο σπίτι μου"
Menelaos
Menelaos

Αριθμός μηνυμάτων : 17
Ημερομηνία εγγραφής : 25/01/2008
Τόπος : Χανιά

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Μια καθηγητρια μας... Empty Απ: Μια καθηγητρια μας...

Δημοσίευση  ΠΥΡΡΟΣ Ο ΜΟΛΟΣΣΟΣ Τρι Ιαν 29, 2008 2:35 am

ΣΤΕΙΛΕ ΤΟ ΟΝΟΜΑ ΤΗΣ ΚΥΡΙΑΣ ΑΥΤΗΣ ΚΑΙ ΤΟ ΣΧΟΛΕΙΟ

ΠΥΡΡΟΣ Ο ΜΟΛΟΣΣΟΣ

Αριθμός μηνυμάτων : 8
Ημερομηνία εγγραφής : 24/01/2008

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Μια καθηγητρια μας... Empty Απ: Μια καθηγητρια μας...

Δημοσίευση  TheopoulaGR Τετ Ιουλ 30, 2008 1:35 am

Παιδια ειναι παιδία μας παει κατα διαολου. οχι μονο στη δημοσια αλλα και ιδωτικη παιδια (φροντιστιρια) Π.χ. ενω οι καθηγητες (δηθεν) εχουν μαθει να ξεχωριζουν τα ατομα με μαθησιακες δυσκολιες (π.χ. δυσλεξια) εμενα 9 χρονια μου λεγανε μπουρδες οτι δεν προσπαθω, που 15-16 σε βαθμο δυσκολα να παρει παιδι χωρις το ιδικο χαρτι δυσλεξιας. Η καθηγητρια στο φροντιστιριο μου εγραφε οτι τις εκθεσεις τις κανω σε δεκα λεπτα (λογο των λαθων "απροσεξιας")αν και εγω καθομου 1 1/2 ωρα τουλαχιστον για να της γραψωμια εκθεση της προκοπης, με ρεζιλεβε σε ολη τη ταξη επειδη δεν μπορουσα να διαβασω τοσο σωστα οσο οι αλλοι και ενω εβλεπε οτι ειχα προβληματα δυσλεξιας συνεχιζε να με βασανιζει...
Η καθηγητρια/ φιλολογος στο σχολειο μου ελεγε, σχεδον, τα ιδια αλλα επειδη ειναι δημοσιος υπαληλος, σιγα που θα ασχοληθει με μενα. Λιγο πριν παμε στον λογοθεραπευτη για να δουμε τι στο καλο γινετε (αφου στο κδαυ, τμημα του δημοσιου για να παρουμε τη πιστοποιηση οτι εχω μαθησιακη δυσκολια, θα πιγαινα να με εξετασουν το 2010) βγηκαν οι βαθμοι των εξετασεων... για πρωτη φορα τα ακουσα απο τη μανα μου τοσο πολυ. Και ενω της ελεγα οτι διαβαζα ειχε παψει να με πιστευει. Αφου λιπον πηγαμε στον λογοθεραπευτη και μας εξηγισε το τι ειναι δυσλεξια και το οτι εχω σταματισε και η μανα μου να μου φωναζει. Αυτο το εγραψα για να δειτε την αδιαφορια των καθηγητων σε τετοια θεματα και το ρατσισμο προς αυτα τα παιδια

P.S.= Συγνωμη για τα οποιοδηποτε ορθογραφικα μου λαθη αλλα και αν ειναι λιγο μπερδεμενο το κειμενο
TheopoulaGR
TheopoulaGR

Αριθμός μηνυμάτων : 6
Ημερομηνία εγγραφής : 30/07/2008

http://www.skeftomasteellhnika.gr

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Μια καθηγητρια μας... Empty εμεις τί να πούμε

Δημοσίευση  Efstratios Κυρ Σεπ 14, 2008 11:45 am

Καθηγήτρια στην τάξη μας μηλούσε για τα ανθρώπινα δικαιώατα των αλλοδαπών (έχουν;;; clown ) και δεν τολμούσες να της πεις κατάμουτρα πως η Ελλάδα είναι αποκλειστηκά των Ελλήνων, άσε που μερικά μαλακισμένα συμφωνούσαν (αλλά τί περιμένεις από άτομα clown της ΚΝΕ).
Efstratios
Efstratios

Αριθμός μηνυμάτων : 3
Ημερομηνία εγγραφής : 14/09/2008
Ηλικία : 29

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επιστροφή στην κορυφή


 
Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης