Μ.Π.Ο.Υ.Μ.
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.

ενα παράπονο

+5
themisto
Pelasgos
Ellanios
Admin
stroymfita
9 απαντήσεις

Πήγαινε κάτω

ενα παράπονο Empty ενα παράπονο

Δημοσίευση  stroymfita Τετ Ιαν 23, 2008 4:43 am

Πηγαίνω σε δημόσιο σχολείο και στην τάξη μου οι 15 από τους 25 μαθητές είναι αλλοδαποί…κυρίως Αλβανοί..
Εκείνο που με εκνευρίζει περισσότερο είναι που ενώ είναι πίθηκοι και χαζοί οι καθηγητές μας επειδή είναι αλλοδαποί, τους βάζουν καλυτέρους βαθμούς και καλά να τους βοηθήσουν που δεν μιλάνε καλά την γλώσσα…
Εμένα ποιος ακούει τον πατέρα μου στο σπίτι, όταν έχω μικρότερο βαθμό από τον Αλβανό στον έλεγχο όμως;;; και γνωρίζοντας ότι εγώ πείρα το 18 με την αξία μου ενώ εκείνος από την φιλευσπλαχνία των καθηγητάδων μου…
Είναι άδικο…
Ας μην αναφέρω τι γίνετε σε κάθε επέτειο με τις Ελληνικές σημαίες στις παρελάσεις, εφόσον οι καθηγητάδες τους κοτσάρουν χαρισματικούς βαθμούς που δεν αξίζουν, μας παίρνουν και τις σημαίες, εμείς ιδρώνουμε στο διάβασμα και εκείνοι παίρνουν τους επαίνους τον έναν μετά τον άλλον για να νιώθουν λέει, ποιο φιλόξενα στην χώρα μας…
stroymfita
stroymfita

Αριθμός μηνυμάτων : 4
Ημερομηνία εγγραφής : 23/01/2008
Ηλικία : 31
Τόπος : Αθηνα

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ενα παράπονο Empty Απ: ενα παράπονο

Δημοσίευση  Admin Τετ Ιαν 23, 2008 5:17 am

καλωσόρισες .

Σε κάποια σχολεία πράγματι αυτά που λες είναι υπαρκτά προβλήματα. Οταν βλέπεις βέβαια ότι συμβαίνει αυτό που λες με τους βαθμούς , να κάνεις ένσταση στην διεύθυνση(λυκειάρχη) . Εσυ μην απογοητεύεσαι διότι όταν γράφεις πανελλήνιες δεν κοιτάζουν καταγωγή οι ελεκτές και εσένα αυτός είναι ο στόχο σου.... οι άλλοι θα τα βρουν στον δρόμο.

Ωστόσο μην μένεις αδρανείς. Προσπάθησε να συσπειρώσεις τους Έλληνες μαθητές , ώστε να νιώθεται καλά και να είστε ενωμένοι. Ότι χρειαστείτε να μπορείτε να το ζητήσετε από τους καθηγητές ή απο τους αρμόδιους σαν ομάδα ώστε να έχετε δύναμη και κύρος. Από εμάς ότι θέλετε και όπου μπορούμε θα είμαστε δίπλα στους συν-Ελληνες.

Επίσης φροντίστε να ενημερώνεστε και να βρίσκεται επιχειρήματα ώστε να τους κατατροπώνεται σε κάθε συζήτηση και επίπεδο. ΚΑΙ ΜΗΝ ΔΙΣΤΆΣΕΤΕ στο παραμικρό να καλέσετε αστυνομία. ΜΗΝ ΤΟ ΠΕΡΝΕΙΣ ΣΤΑ ΧΑΛΑΡΑ ΚΑΙ ΜΗΝ ΤΟΥΣ ΔΎΝΕΤΑΙ ΠΟΛΥ ΑΕΡΑ. Με το παραμικρό και το οτιδήποτε στον καθηγητή και αν παίρνει την θέση του άλλου , επιμήνεται(ενωμένοι πάντα) βάλτε τους γονείς σας να πάρουν τηλέφωνο και σε ακραίες καταστάσεις καλείται την αστυνομία αμέσως .... μην σε νοιάζει τη λένε οι άλλοι , εσύ κοίτα μπροστά και κάνε αυτό που πιστεύεις

Και κάτι τελευταίο σημαντικό. Προσπαθήστε να τους έχετε διασπασμένους όχι ενωμένους , όσο μπορείτε μην τους ενώνεται.

Προσπάθησε στο σπίτι να μην τσακώνεσαι με τους γονείς μου(και εγώ τσακώνομαι.. αστα να πάρει ) και να τους εξηγήσεις. Εσυ βέβαια κάνε ότι μπορείς το σχολείο είναι σημαντικό (Δυστηχώς) για το μέλλον μας.

Κουράγιο και κάθε ερώτημα κάντο post.
Admin
Admin
Admin

Αριθμός μηνυμάτων : 96
Ημερομηνία εγγραφής : 20/01/2008

https://mpoum.forumgreek.com

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ενα παράπονο Empty Απ: ενα παράπονο

Δημοσίευση  Ellanios Τετ Ιαν 23, 2008 5:22 am

Καλωσήρθες στην παρέα μας. Πράγματι αυτά που επισημαίνεις είναι έτσι και ακόμα χειρότερα στα ελληνικά δημόσια σχολεία...

Το θέμα είναι να αφυπνιστούν οι Έλληνες μαθητές και να δείξουν ότι πλέον δεν την ανέχονται αυτή την κατάσταση...

Ellanios

Αριθμός μηνυμάτων : 10
Ημερομηνία εγγραφής : 21/01/2008

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ενα παράπονο Empty Απ: ενα παράπονο

Δημοσίευση  Pelasgos Τετ Ιαν 23, 2008 2:16 pm

H ΠΟΛΙΣ ΕΑΛΩ....
Pelasgos
Pelasgos

Αριθμός μηνυμάτων : 7
Ημερομηνία εγγραφής : 21/01/2008
Ηλικία : 43
Τόπος : Τρικαλα. Ελλας

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ενα παράπονο Empty Απ: ενα παράπονο

Δημοσίευση  themisto Πεμ Ιαν 24, 2008 6:14 am

Αμα ακούσουνε για αστυνομία.Πάει το σκατο στην κάλτσα. scratch

themisto

Αριθμός μηνυμάτων : 2
Ημερομηνία εγγραφής : 22/01/2008

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ενα παράπονο Empty Απ: ενα παράπονο

Δημοσίευση  Admin Πεμ Ιαν 24, 2008 6:19 am

αυτό γίνεται όταν την ακούσουν... αν την δουν να δεις τη κάνουν ... καλούμε ανθρώπους να κάνουν αποφράξεις...
Admin
Admin
Admin

Αριθμός μηνυμάτων : 96
Ημερομηνία εγγραφής : 20/01/2008

https://mpoum.forumgreek.com

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ενα παράπονο Empty Απ: ενα παράπονο

Δημοσίευση  ΠΥΡΡΟΣ Ο ΜΟΛΟΣΣΟΣ Πεμ Ιαν 24, 2008 8:07 am

ΣΥΝΑΓΩΝΙΣΤΕΣ ΝΕΟΙ
ΣΥΛΛΕΞΤΕ ΤΑ ΟΝΟΜΑΤΑ ΤΩΝ ΠΡΟΔΟΤΩΝ ΚΑΘΗΓΗΤΩΝ,ΑΥΤΩΝ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΥΠΕΥΘΥΝΟΙ ΓΙΑ ΤΗΝ ΔΙΑΛΥΣΗ ΤΗΣ ΠΑΙΔΕΙΑΣ ,ΕΙΝΑΙ ΔΙΚΟ ΤΟΥΣ ΕΡΓΟ Η ΑΠΑΞΙΩΣΗ ΤΩΝ ΕΛΛΗΝΩΝ ΜΑΘΗΤΩΝ,ΔΙΚΟΣ ΤΟΥΣ ΚΑΙ Ο ΤΣΕΝΑΙ,ΑΝΑΡΤΗΣΤΕ ΣΕ ΚΟΙΝΗ ΘΕΑ ΤΑ ΟΝΟΜΑΤΑ ΤΩΝ ΑΠΑΙΔΕΥΤΩΝ ΔΑΣΚΑΛΙΣΚΩΝ ,ΠΟΥ ΣΠΟΥΔΑΣΑΝ ΣΤΗΝ ΒΟΥΛΓΑΡΙΑ,ΤΩΝ ΚΟΜΠΛΕΞΙΚΩΝ ΑΝΘΕΛΛΗΝΩΝ ΠΟΥ ΚΡΥΒΟΝΤΑΙ ΠΙΣΩ ΑΠΟ ΤΙΤΛΟΥΣ ΚΑΙ ΠΡΟΩΘΟΥΝ ΤΟ ΕΡΓΟ ΤΟΥ ΑΦΕΛΛΗΝΙΣΜΟΥ ΤΗΣ ΠΑΤΡΙΔΑΣ ΜΑΣ

ΔΗΛΩΣΤΕ ΣΧΟΛΕΙΟ ,ΟΝΟΜΑ ΤΑΞΗ
ΑΝ ΒΡΕΙΤΕ ΚΑΙ ΤΑ ΤΗΛ ΤΟΥΣ ΚΑΙ ΤΟ ΤΗΛ. ΤΟΥ ΣΧΟΛΕΙΟΥ ...ΑΚΟΜΑ ΚΑΛΥΤΕΡΑ

ΘΑ ΑΝΟΙΞΩ ΕΙΔΙΚΟ ΤΟΠΙΚ,ΕΑΝ ΔΕΝ ΘΕΛΕΤΕ ΝΑ ΦΑΝΕΙ ΤΟ ΟΝΟΜΑ ΣΑΣ,ΣΤΕΙΛΤΕ ΤΑ ΣΕ ΠΡΟΣΩΠΙΚΟ ΜΗΝΥΜΑ

ΠΥΡΡΟΣ Ο ΜΟΛΟΣΣΟΣ

Αριθμός μηνυμάτων : 8
Ημερομηνία εγγραφής : 24/01/2008

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ενα παράπονο Empty Απ: ενα παράπονο

Δημοσίευση  Admin Πεμ Ιαν 24, 2008 9:50 am

Καλωσόρισες.

Η απόπειρα να μαζέψουμε τα ονόματα δημοσίως δύστυχος πέφτει στο κενό για νομικούς λόγους. Λοιπά με που διέγραψα το τοπικ για τα ονόματα , ωστόσο επειδή το σίτε είναι .com υπόκειται σε συγκεκριμένους νόμους. Χωρίς την γραπτή συγκατάθεση(πράγμα αδύνατο) των καθηγητών δεν γίνεται να τεθούν δημόσια τα ονόματα.
Admin
Admin
Admin

Αριθμός μηνυμάτων : 96
Ημερομηνία εγγραφής : 20/01/2008

https://mpoum.forumgreek.com

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ενα παράπονο Empty Απ: ενα παράπονο

Δημοσίευση  ΑΝΤΙΟΧΟΣ Πεμ Ιαν 31, 2008 3:00 pm

ΕΖΗΣΑ ΚΙ ΕΓΩ ΤΙ ΦΡΙΚΗ ΤΟΥ ΠΟΛΙΠΟΛΥΤΙΣΜΟΥ.
ΑΝΗΚΑ ΣΤΗ ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ ΓΕΝΙΑ ΕΛΛΗΝΩΝ ΣΤΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΜΟΥ.
ΟΙ ΜΙΣΟΙ ΑΛΒΑΝΟΙ,ΟΙ ΑΛΛΟΙ ΕΛΛΗΝΕΣ ΣΤΟΗΝ ΚΟΣΜΑΡΑ ΤΟΥΣ,
ΟΙ ΚΑΘΗΓΗΤΕΣ ΚΟΜΜΟΥΝΙΣΤΕΣ.ΦΡΙΚΗ.
ΤΩΡΑ ΠΙΑ ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΕΛΛΗΝΑΣ ΣΤΟ ΣΧΟΛΕΙΟ.
ΘΕΛΕΙ ΑΤΣΑΛΙΝΑ ΝΕΥΡΑ ΝΑ ΑΝΤΕΞΕΙΣ.
ΑΛΛΑ ΑΝΤΕΞΑ.
ΚΑΙ ΘΑ ΕΡΘΕΙ Η ΩΡΑ ΝΑ ΠΑΡΩ ΤΟ ΑΙΜΑ ΜΟΥ ΠΙΣΩ.
ΑΝΤΙΟΧΟΣ
ΑΝΤΙΟΧΟΣ

Αριθμός μηνυμάτων : 3
Ημερομηνία εγγραφής : 21/01/2008

http://www.egersis.blogspot.com

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ενα παράπονο Empty Απ: ενα παράπονο

Δημοσίευση  Pegasus Τετ Φεβ 27, 2008 1:11 pm

Είμαι από Νεάπολη Θεσσαλονίκης. Έχει δύο χρόνια που τελείωσα το Λύκειο αλλά οι εικόνες που έχω, ειδικά στο Γυμνάσιο, είναι παρόμοιες. Έλληνες έφτασαν στο σημείο να ψελλίζουν ρωσικά για να τους περνάν οι άλλοι για ξένους και να φοβούνται. Να μην αναφέρω κλοπές κινητών, χρημάτων και δε συμμαζεύεται.
Κι αν μπορώ με τα χίλια ζόρια να βρω δικαιολογία για τον κάθε ψευτόμαγκα αλλοδαπό που βρίσκει και τα κάνει, δεν μπορώ να βρω την οποιαδήποτε δικαιολογία για το κράτος που επέτρεψε να εισέλθουν 1.500.000 μετανάστες σε ούτε 20 χρόνια και από αυτούς η συντριπτική πλειοψηφία παράνομα.

Pegasus

Αριθμός μηνυμάτων : 1
Ημερομηνία εγγραφής : 02/02/2008

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ενα παράπονο Empty Να πω και γω την άποψη μου λοιπον

Δημοσίευση  EKTWR Κυρ Μαρ 30, 2008 3:50 am

Συνέλληνες

Δυστυχώς για μας και τα παιδιά μας αυτό είναι μια ζοφερή εικόνα αλλά πέρα για πέρα πραγματική.
Οι πολιτικοί ταγοί της χώρας μας δεν ακούνε τα κελεύσματα των καιρών αλλά τις προσωπικές τους ανελήξεις.
Πράγματι να αναφέρω ότι στην τάξη του γιού μου πήγαν όλα τα μαθήματα πίσω για πέντε (5) αλβανάκια!
Αποτέλεσμα: και τα παιδιά που θέλαν να ασχοληθούν και να προκόψουν έπαψαν γιατί κατάλαβαν ότι είναι άδικος κόπος.
Ολοι αυτοί οι "δάσκαλοι" οι περισσότεροι παιδιά του Αλαβάνου, υπακούν στις απαιτήσεις του κόματος και κάνουν "τα στραβά
μάτια".
Θα πρέπει ΟΛΟΙ ΜΑΖΙ εμείς οι Ελληνες να συσπιρωθούμε και να αναδείξουμε το πρόβλημα.
  • Να δώσουμε θάρρος στα παιδιά μας να καταγγέλουν "τα κακώς κείμενα".

  • Να βγάλουμε προς τα έξω την νεολαία μας που έχει οράματα και φιλοδοξίες και όχι εκείνο το κομμάτι της που
    έντεχνα φιλοξενούν ή και διαμορφώνουν τα Μέσα Μαζικού Ελέγχου.


Σκεφτείτε μόνο τι θα γίνει στην καλύτερη των περιπτώσεων όταν τα παιδιά μας απο αδιαφορία (και δική μας)
τελειώσουν κουτσά στραβά ένα σχολείο και βγούν στην αγορά εργασίας τι έχει να γίνει.
Ολα τα αλλοδαπά παιδιά θα έχουν δουλειά σε κυρίως τεχνικά επαγγέλματα ενώ τα δικά μας θα ψάχνονται!
Ειδα την εικόνα ενός Αλβανού ΕΡΓΟΛΑΒΟΥ!! να σηκώνει 2 κινητά και να λέει "Ζεν μπορεί τώρα, πάρτι σε κανά μήνα"

Κατάντια
Περιμένω τις σκέψεις σας
ΕΚΤΩΡ

EKTWR

Αριθμός μηνυμάτων : 3
Ημερομηνία εγγραφής : 21/01/2008

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επιστροφή στην κορυφή


 
Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης