Μ.Π.Ο.Υ.Μ.
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.

Οι παραστρατισμένες συμμαθήτριες μας!

+3
DaNaI_13
Admin
stroymfita
7 απαντήσεις

Πήγαινε κάτω

Οι παραστρατισμένες συμμαθήτριες μας! Empty Οι παραστρατισμένες συμμαθήτριες μας!

Δημοσίευση  stroymfita Τετ Ιαν 23, 2008 6:20 am

Καλά τώρα που λέτε για γκόμενες, (αν και αυτή την έκφραση δεν την θεωρώ σωστή για εμάς τις κοπέλες), απορώ με κάτι συνομήλικες, ακόμα και μικρότερες κοπέλες (!!!!!!!!!) πώς μπορούνε να τα φτιάχνουν με Αλβανούς συμμαθητές μας!!!!!!!!????????
Εδώ στην τάξη ανοίγουμε τα παράθυρα χειμώνα καλοκαίρι γιατί βρωμάνε, οι άλλες πως τους φυλάνε κιόλας????
Οι γονείς τους πώς τους αφήνουν? Εμένα άμα ο μπαμπάς μου με έβλεπε με Αλβανό θα με κρέμαγε, όπως μου έχει πει…
Αλλά και να μην μου το είχε πει ο μπαμπάς μου, εγώ από μόνη μου δεν θα μπορούσα να πλησιάσω έναν που βρωμάει και που να μη βρωμάει στην ιδέα ότι είναι αλλοδαπός ούτε για φτύσιμο δεν θα τον είχα. Τόσοι Έλληνες γύρω μου, τον αλλοδαπό τι να τον κάνω?
Και οι Αλβανές συμμαθήτριες μας έχουν πέραση όμως στους Έλληνες συμμαθητές μας, γιατί όπως λένε είναι πιο εύκολες!!! Έρχονται κάθε μέρα σχολείο, βαμμένες σαν να πάνε στα μπουζούκια, και ντυμένες σαν λατέρνες και το μόνο που έχουν στο μυαλό τους είναι πώς να προκαλούν τα αγόρια…. και εκείνοι τις κουτουπώνουν χωρίς να τους νοιάζει άμα είναι αλλοδαπές. Αρκεί να πάρουν αυτό που θέλουν..
Ακόμα και πολύ ξύλο έχει πέσει στο σχολείο ανάμεσα σε Αλβανούς και Έλληνες για τα κουνήματα αυτών των κοριτσιών!!!

Suspect
stroymfita
stroymfita

Αριθμός μηνυμάτων : 4
Ημερομηνία εγγραφής : 23/01/2008
Ηλικία : 31
Τόπος : Αθηνα

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Οι παραστρατισμένες συμμαθήτριες μας! Empty Απ: Οι παραστρατισμένες συμμαθήτριες μας!

Δημοσίευση  Admin Τετ Ιαν 23, 2008 7:43 am

Συχώρεσε μας για το γκόμενες.... είναι αντρική έκφραση .

Αυτό με τις αλλοδαπές γκόμενες είναι γνωστό δεν είναι πιο ευκόλες απλά , αφού δεν προσπαθείς καθόλου . Δεν ξέρω γιατί το κάνουν αυτό;

Εγώ βέβαια έχω ορκιστεί ότι δεν θα πάω ποτε με βάρβαρη , περισσότερο για ηθικούς λόγους.... Βέβαια πολλοί Ελληνες έχουν βαρβαριστί και δεν καταλαβαίνουν , χρειάζεται να ξανά-ελληνίσουμε τους ΕΛΛΗΝΕΣ!!! που καταντήσαμε;

Δεν ξέρω τη να πώ. Φρόντισε εσύ να είσαι ένταξη και τους άλλους θα τους κρίνει ο ΘΕΟΣ.....
Admin
Admin
Admin

Αριθμός μηνυμάτων : 96
Ημερομηνία εγγραφής : 20/01/2008

https://mpoum.forumgreek.com

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Οι παραστρατισμένες συμμαθήτριες μας! Empty Απ: Οι παραστρατισμένες συμμαθήτριες μας!

Δημοσίευση  DaNaI_13 Παρ Ιαν 25, 2008 10:08 am

χμ..παρατηρω μια διακριση στο φυλο?Γτ ρε παιδια?το forum μονο για αντρες ειναι προορισμενο? Laughing

Τεσπα,σχετικα με το θεμα..στο δικο μου σχολειο τουλαχιστον(παω γυμνασιο)δεν εχουμε αρκετους αλβανους ή αλβανιδες!Εχουμε βεβαια,αλλα ειναι λιγοι.(Καλα εμεις μεχρι και αιγυπτιους εχουμε Laughing )
Παντως οι Αλβανιδες εμας δεν εχουν σουξε στους Ελληνες.Αλλα ουτε και στους Αλβανους δινουμε ιδιαιτερη σημασια.Σε εμας τουλαχιστον!
DaNaI_13
DaNaI_13

Αριθμός μηνυμάτων : 33
Ημερομηνία εγγραφής : 25/01/2008
Ηλικία : 30
Τόπος : Καρδιτσάρα ΟΛΕ!

http://www.e-girl.gr

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Οι παραστρατισμένες συμμαθήτριες μας! Empty Απ: Οι παραστρατισμένες συμμαθήτριες μας!

Δημοσίευση  Ellanios Παρ Ιαν 25, 2008 2:47 pm

Admin φτιάξε ένα thread και για "Γκόμενους" επειγόντως!!
bounce

Καλωσήρθες danai Very Happy

Ellanios

Αριθμός μηνυμάτων : 10
Ημερομηνία εγγραφής : 21/01/2008

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Οι παραστρατισμένες συμμαθήτριες μας! Empty Οι ξένοι μυρίζουν ξενίλα

Δημοσίευση  Menelaos Παρ Ιαν 25, 2008 7:43 pm

'Οπως είχε πει η Μάρω Κοντού πρίν ανακαλυφθούν οι μοντέρνοι ρατσιστικοί χαρακτηρισμοί, "Οι ξένοι μυρίζουν ξενίλα". Έτσι λοιπόν είμαι οπαδός της φράσης "Παπούτσι από τον τόπο σου και ας είναι και... παντόφλα.". Το Ελληνικό DNA έχει καταγωγή κατά 75% από την Παλαιολιθική Εποχή (50.000 πΧ) και κατά 25% από τη Νεολιθική (9.000 πΧ). Βρέθηκε από έρευνα 28 πανεπιστημίων με αντιπροσωπεία της Ελλάδος από το Αριστοτέλειο. Λέω να συνεχίσω την παράδοση, άλλωστε ο “Επιμένων Ελλη-νικά” όπως γράφανε παλιά και τα κουτιά με τα σπίρτα.

Μην σας κάνουν εντύπωση οι συμμαθητές και οι συμμαθήτριες σας, το ότι γεννήθηκαν στην Ελλάδα απο “Έλληνες” γονείς δεν τους κάνει Έλληνες.
Menelaos
Menelaos

Αριθμός μηνυμάτων : 17
Ημερομηνία εγγραφής : 25/01/2008
Τόπος : Χανιά

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Οι παραστρατισμένες συμμαθήτριες μας! Empty Απ: Οι παραστρατισμένες συμμαθήτριες μας!

Δημοσίευση  DaNaI_13 Σαβ Ιαν 26, 2008 12:56 am

Η προταση του ellaniou γινεται δεκτη Laughing Ευχαριστω για το καλωσορισμα! Wink

Συμφωνω με τον Μενελαο...με απωθει η ιδεα να ειμαι ερωτευμενη με καποιον ξενο (οχι μονο Αλβανο) τη στιγμη που εχουμε τοσους Ελληνες που ειναι καλα παιδια.Ειναι και λιγο χαζομαρα αυτο
DaNaI_13
DaNaI_13

Αριθμός μηνυμάτων : 33
Ημερομηνία εγγραφής : 25/01/2008
Ηλικία : 30
Τόπος : Καρδιτσάρα ΟΛΕ!

http://www.e-girl.gr

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Οι παραστρατισμένες συμμαθήτριες μας! Empty Απ: Οι παραστρατισμένες συμμαθήτριες μας!

Δημοσίευση  ΠΥΡΡΟΣ Ο ΜΟΛΟΣΣΟΣ Τρι Ιαν 29, 2008 5:32 am

Menelaos έγραψε:'Οπως είχε πει η Μάρω Κοντού πρίν ανακαλυφθούν οι μοντέρνοι ρατσιστικοί χαρακτηρισμοί, "Οι ξένοι μυρίζουν ξενίλα". Έτσι λοιπόν είμαι οπαδός της φράσης "Παπούτσι από τον τόπο σου και ας είναι και... παντόφλα.". Το Ελληνικό DNA έχει καταγωγή κατά 75% από την Παλαιολιθική Εποχή (50.000 πΧ) και κατά 25% από τη Νεολιθική (9.000 πΧ). Βρέθηκε από έρευνα 28 πανεπιστημίων με αντιπροσωπεία της Ελλάδος από το Αριστοτέλειο. Λέω να συνεχίσω την παράδοση, άλλωστε ο “Επιμένων Ελλη-νικά” όπως γράφανε παλιά και τα κουτιά με τα σπίρτα.

Μην σας κάνουν εντύπωση οι συμμαθητές και οι συμμαθήτριες σας, το ότι γεννήθηκαν στην Ελλάδα απο “Έλληνες” γονείς δεν τους κάνει Έλληνες.
ΠΟΛΥ ΣΩΣΤΟΣ
ΠΕΡΙΦΡΟΝΗΣΤΕ ΤΗΝ ΣΥΜΠΕΡΙΦΟΡΑ ΤΩΝ Μ*****ΜΕΝΩΝ ΕΛΛΗΝΟΠΟΥΛΩΝ ΠΟΥ ΣΥΝΑΠΤΟΥΝ ΣΧΕΣΕΙΣ ,ΜΕ ΒΑΡΒΑΡΟΥΣ
ΕΙΔΙΚΑ ΤΙΣ ΕΛΛΗΝΙΔΕΣ ,ΠΟΥ ΚΟΥΤΟΥΠΩΝΟΝΤΑΙ ΜΕ ΒΑΡΒΑΡΟΥΣ,ΚΑΝΤΕ ΤΙΣ ΠΑΡΑΔΕΙΓΜΑ ΠΡΟΣ ΑΠΟΦΥΓΗ,ΦΤΥΣΤΕ ΤΙΣ....ΚΑΝΤΕ ΤΙΣ ΝΑ ΝΟΙΩΣΟΥΝ ΑΣΧΗΜΑ,ΟΣΟ ΜΠΟΡΟΥΝ ΝΑ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΟΥΝ ΑΚΟΜΑ
ΤΟΥΣ ΑΛΒΑΝΟΥΣ ,ΠΟΥ ΤΟΛΜΟΥΝ ΝΑ ΣΗΚΩΣΟΥΝ ΜΑΤΙ ΠΑΝΩ ΚΑΙ ΣΤΗ ΧΕΙΡΟΤΕΡΗ ΕΛΛΗΝΙΔΑ,ΟΠΟΙΟΣ ΑΛΛΟΔΑΠΟΣ....ΟΧΙ ΜΟΝΟ ΑΥΤΟΙ.....ΔΩΣΤΕ ΤΟΥΣ ΝΑ ΚΑΤΑΛΑΒΟΥΝ ΟΤΙ ΔΕΝ ΘΑ ΤΗΝ ΒΓΑΛΟΥΝ ΚΑΘΑΡΗ

ΤΑ ΣΧΟΛΕΙΑ ΜΑΣ ΑΝΗΚΟΥΝ.....
ΕΜΠΡΟΣ ΝΑ ΤΑ ΔΙΕΚΔΙΚΗΣΟΥΜΕ ΔΥΝΑΜΙΚΑ

ΠΥΡΡΟΣ Ο ΜΟΛΟΣΣΟΣ

Αριθμός μηνυμάτων : 8
Ημερομηνία εγγραφής : 24/01/2008

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Οι παραστρατισμένες συμμαθήτριες μας! Empty Απ: Οι παραστρατισμένες συμμαθήτριες μας!

Δημοσίευση  antigoni Πεμ Φεβ 03, 2011 5:22 am

Αρχικά καλησπερίζω τα "οργισμένα" νιάτα του forum!!!!
Ειλικρινά όλα αυτά που λέτε, τα πιστεύεται;;;; Ζείτε σε μία χώρα που εάν χρωστάει κάπου την ορθοπόδησή της από την πτώχευση του Χ. Τρικούπη, αυτοί είναι οι μετανάστες σε όλο το κόσμο, οι οποίοι ήταν άπλυτοι και βρωμούσαν γιατί δεν είχαν να φάνε και οι αντίστοιχοι Γερμανοί, Αμερικάνοι και Αυστραλοί τους υποτιμούσαν όπως ακριβώς κάνετε και εσείς!!!!! Επιπλέον, οι μετανάστες που σιχαίνεστε και βρίζετε και αποφεύγετε στα σχολεία σας είναι φορολογούμενοι πολίτες του ελληνικού κράτους και συνεισφέρουν το ίδιο με τους μπαμπάδες σας! Βέβαια ταλαιπωρούνται πολύ περισσότερο!!!!
Απ' ότι κατάλαβα είστε παιδιά γυμνασίου και λυκείου (το εισαγωγικό σημείωμα του forum λέει ότι απευθύνεται σε "ανήλικες", ανήλικους θα έκανα μία διόρθωση). Παιδιά, εάν θέλετε τη γνώμη μου θα έπρεπε να σας εξοργίζει περισσότερο η διαφθορά και η σήψη στην Ελλάδα- που τόσο αγαπάτε- την οποία προκάλεσαν καλλιέργησαν και συντηρούν ΕΛΛΗΝΕΣ παρά η μετανάστες ,που δεν είναι πια μετανάστες και που πιο πολύ Έλληνες νιώθουν παρά Αλβανοί, Ρώσοι και κάθε τι άλλο... Επιπλέον, η ύπαρξη κάποιου Άγγλου, Αμερικάνου, Γάλλου ή Γερμανού φαντάζομαι δεν θα σας πείραζε... όλες θα τρέχατε να συνάψετε φιλίες, ωστόσο φίλοι μου, ΑΛΛΩΔΑΠΟΙ θεωρούνται και αυτοί σύμφωνα με τα ελληνικά λεξικά!!!!
όσο για το επιχείρημα του DNA, πραγματικά δεν υπάρχει κάτι πιο γελοίο!!!!! Ακόμα και αν δεχθούμε ότι προέρχεται από την νεολιθική εποχή, μετά από τόσες χιλιάδες χρόνια, με προσμείξεις με φύλα Ιωνικά, Δωρικά, Περσικά, Ρωμαϊκά, Βουλγάρικα, Σλάβικα, Οθωμανικά κ.ο.κ. πιστεύετε ότι το DNA έμεινε άθικτο; ή μήπως οι Έλληνες και οι Τούρκοι 400 χρόνια ΔΕΝ είχαν προσμείξεις;;;; Σκεφτείτε βρε παιδιά τι σας λένε και πόσο λογικά είναι όλα αυτά!!!!!!!
Η συμβουλή μου είναι να ξεχωρίσετε στο μυαλό σας τις έννοιες πατρίδα, πατριώτης , εθνικιστής και φασίστας! Είναι λεπτά τα όρια και όμως κάνουν τεράστια διαφορά!!!! Αυτές οι απόψεις έχουν οδηγήσει μόνο σε τραγικά γεγονότα και η ιστορία δυστυχώς επαναλαμβάνεται (βλ. ΙΙ παγκόσμιο πόλεμο). Πως είναι δυνατόν εσείς, Έλληνες από μια χώρα που πάλεψε και θυσίασε τα νιάτα της απέναντι στον φασισμό και τον εθνικισμό των Ναζί, να υιοθετείτε τέτοιες απόψεις;;
Ειλικρινά, καθαρίστε το μυαλό σας και σταματήστε να βλέπετε παντού τριγύρω εχθρούς... τα παραληρήματα δίωξης δεν είναι για ανθρώπους που θέλουν να πάνε μπροστά!!!!! Κάντε δώρο στους πατρινούς τέτοιων ιδεών μια μηχανή χρόνου και στείλτε τους πίσω στην εποχή του Χίτλερ, του Μακαρθισμού και της Χούντας, να απαλλαχτούμε από αυτούς και τις ιδέες τους γιατί πρόοδο και ευημερία δεν βρίσκεις μέσα από το μίσος.
Αυτά, και διαγράφω τον εαυτό μου από το φόρουμ γιατί ουδεμία σχέση θέλω με ανθρώπους που αποκαλούν τους εαυτούς τους εθνικιστές και το θεωρούν και προτέρημα!!!!!
Υ.Γ. τα σχολεία ΔΕΝ σας ανήκουν! Ανήκουν στο ελληνικό κράτος, ανήκουν σε όλους τους πολίτες της χώρας είτε Έλληνες είτε αλλοδαποί! Σταματήστε να σφετερίζεσθε ιδέες, θεσμούς και σύμβολα!!!!!!

antigoni

Αριθμός μηνυμάτων : 1
Ημερομηνία εγγραφής : 03/02/2011

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επιστροφή στην κορυφή


 
Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης