Μ.Π.Ο.Υ.Μ.
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.

Ενοχλητικοί Συμμαθητές μας

+5
Menelaos
Admin
DaNaI_13
themisto
stroymfita
9 απαντήσεις

Πήγαινε κάτω

Ενοχλητικοί Συμμαθητές μας Empty Ενοχλητικοί Συμμαθητές μας

Δημοσίευση  stroymfita Τετ Ιαν 23, 2008 7:54 am

Ο Μπένι που κάθεται από πίσω μου στο θρανίο (εκτός ότι βρωμάει) με ενοχλεί συνέχεια..
Μου τραβάει τα μαλλιά, με κλωτσάει, μου λέει πρόστυχα λόγια..
Δεν τον αντέχω..
Από την άλλη όχι δεν θα αλλάξω θρανίο εξαιτίας του! Να αλλάξει εκείνος χώρα!!

Αλλά και να άλλαζα θρανίο πάλι κάποιος Μπένι, η Αλμπέρτο, η Χαλίλντ θα υπάρχει γύρω μου, σε κοντινό θρανίο να με ενοχλεί..

Δεν είμαι εγώ περίεργη, το συζητώ και με τις φίλες μου και όλες το ίδιο πρόβλημα έχουμε…

Από την μία δεν είναι σωστό το κράτος να φτιάχνει σχολεία για τους αλλοδαπούς και για εμάς όχι, από την άλλη πως μπορούμε να συνυπάρχουμε οι Έλληνες με τους αλλοδαπούς στο ίδιο σχολείο??? Δεν παλεύεται η κατάσταση σας λέω!!!

Πρέπει κάποιος, αρμόδιος, κάπου, κάποτε, να ασχοληθεί πραγματικά και με αυτό το πρόβλημα μας..

Και μην μου πείτε ότι όταν με πειράζει ο Μπένι να το λέω στην καθηγήτρια.. η πλειοψηφία των καθηγητών στο σχολείο μας, είναι με το παραπάνω ευαίσθητοι πάνω στα θέματα αλλοδαπών συμμαθητών μας, σε εμάς μοιράζουν αποβολές αβέρτα με το παραμικρό, ενώ εκείνων που μπορεί να κάνουν τα χειρότερα τους την χαρίζουν ΠΑΝΤΑ.
stroymfita
stroymfita

Αριθμός μηνυμάτων : 4
Ημερομηνία εγγραφής : 23/01/2008
Ηλικία : 31
Τόπος : Αθηνα

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Ενοχλητικοί Συμμαθητές μας Empty Απ: Ενοχλητικοί Συμμαθητές μας

Δημοσίευση  themisto Πεμ Ιαν 24, 2008 6:12 am

Οχ τι τραβάτε.Κριμα. scratch

themisto

Αριθμός μηνυμάτων : 2
Ημερομηνία εγγραφής : 22/01/2008

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Ενοχλητικοί Συμμαθητές μας Empty Απ: Ενοχλητικοί Συμμαθητές μας

Δημοσίευση  DaNaI_13 Παρ Ιαν 25, 2008 10:20 am

Ρε ποσους Αλβανους εχετε στη ταξη?εμεις κανεναν
DaNaI_13
DaNaI_13

Αριθμός μηνυμάτων : 33
Ημερομηνία εγγραφής : 25/01/2008
Ηλικία : 30
Τόπος : Καρδιτσάρα ΟΛΕ!

http://www.e-girl.gr

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Ενοχλητικοί Συμμαθητές μας Empty Απ: Ενοχλητικοί Συμμαθητές μας

Δημοσίευση  Admin Παρ Ιαν 25, 2008 3:41 pm

και εμείς... αλλού έχουν 15 και 20 στην Αθηνα , στην κυψέλη κ.τ.λ.
Admin
Admin
Admin

Αριθμός μηνυμάτων : 96
Ημερομηνία εγγραφής : 20/01/2008

https://mpoum.forumgreek.com

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Ενοχλητικοί Συμμαθητές μας Empty Περσινά ξινά σταφύλια...

Δημοσίευση  Menelaos Παρ Ιαν 25, 2008 6:10 pm

Σε καταλαβαίνω Stroumfita. Το ξαδελφάκι μου είναι στην πρώτη δημοτικού και είναι μειοψηφία, 12 Αλλοδαπά VS 8 Ελληνάκια. Μια μέρα γύρισε με το κεφάλι κατακόκκινο και μπλαβισμένος. Παίζανε ποδόσφαιρο και επειδή ο πιτσιρικάς έβαλε ένα γκόλ ο κωλο μόγγολος ο αλβάνος συμμαθητής του το έπιασε και του χτύπαγε το κεφάλι στο τοίχο. Σε ένα άλλο σχολείο λίγο παρακάτω από αυτό που πάει, κάνανε εμβόλια για φυματίωση και τι σύμπτωση, ένα αλλοδαπό από τη Βουλγαρία βγήκε θετικό! Η Ελλάδα είχε να αντιμετωπίσει πρόβλημα φυματίωσης από το '80 τουλάχιστον. Στο σχολείο που πάει ο μικρός η δασκάλα δεν μπορεί να κάνει μάθημα γιατί δεν μιλάνε Ελληνικά και όταν ο σύλλογος Γονέων πρότεινε να γίνει ένα ξεχωριστό τμήμα για να βοηθήσουν τα παιδιά αυτά, τους κατηγόρησαν οι γραφικοί πλέον θολοκουλτουριάρηδες καθηγητές ότι είναι ρατσιστές και κάνουν διακρίσεις! Ένα έχω να πώ, στον αγύριστο να πάνε όλοι τους και η βρώμα που φέρανε. Πριν μπουν στην Ελλάδα πρώτα θα βλέπουμε αν τους έχουμε ανάγκη, δεύτερον θα κάνουν μπάνιο, τρίτον θα περνάνε από ιατρικό έλεγχο,τέταρτο δεν θα έχουν ποινικό μητρώο και πέμπτο δεν θα είναι παραπάνω από το 4% επί του πληθυσμού. Θυμάμαι τις ωραίες εποχές πρίν 15 χρόνια που κοιμόμασταν τα καλοκαίρια στο μπαλκόνι και είχαμε για σεντόνι τον ουρανό και για προστασία, το φιδάκι για τα κουνούπια. Τώρα η πόρτα κλειδώνει κάθε νύχτα και κάτω από το κρεβάτι έχω μια καραμπίνα (εδώ τη λέμε κομπιουτεράκι). Δύο φορές προσπάθησαν να μπούν στο γκαράζ μου και τουλάχιστον τρείς έχουν μπει στο σπίτι της γιαγιάς μου. “Ευτυχώς” που είναι κατάκοιτη και δεν αντιδρά αλλιώς μπορεί να την είχαν σφάξει ήδη.
Μωλόν λαβέ και λάβε ταύτα. Δεν ζητώ συγνώμη για τη γλώσσα μου γιατί τόσα χρόνια ο καθωσπρεπισμός και η ευγένεια μας έφαγε, στο κάτω κάτω δεν νομίζω να μάθατε και καμιά καινούργια λέξη από το κείμενο μου.
Έρρωσθε και ευδαιμονείτε
Menelaos
Menelaos

Αριθμός μηνυμάτων : 17
Ημερομηνία εγγραφής : 25/01/2008
Τόπος : Χανιά

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Ενοχλητικοί Συμμαθητές μας Empty Απ: Ενοχλητικοί Συμμαθητές μας

Δημοσίευση  Λεωνίδας Δευ Ιαν 28, 2008 6:33 am

Το ανιψάκι μου πάει σχολείο στη Γκράβα. Του την μπήκαν μια μέρα και ήρθε με κλάμματα στο σπίτι. Το έπιασα το πόρωσα καλά καλά και μέσα σε 1 μήνα του λέω οτι όποιος έρθει να σε πειράξει με την μία του ορμάς και τον κάνεις μάυρο....Ε!!!μια μέρα ήρθε πάλι σπίτι με μαύρο μάτι αλλά χωρίς να κλαίει...τον ρώτησα τι έγινε ρε???και μου απαντα...τον σάπισα τον καρ***λη τον αλβανάκο.....Όσο δε μασάμε στα σχολεία τόσο θα μειώνονται τα περιστατικά, όσο μασάμε κλάψτε τα....
Λεωνίδας
Λεωνίδας

Αριθμός μηνυμάτων : 8
Ημερομηνία εγγραφής : 21/01/2008

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Ενοχλητικοί Συμμαθητές μας Empty Απ: Ενοχλητικοί Συμμαθητές μας

Δημοσίευση  TheopoulaGR Τετ Ιουλ 30, 2008 2:03 am

Παιδια δεν ειναι σωστο να γινομαστε υπερβολικοι. Ξερω οτι υπαρχουν ατομα, ξενοι οι οποιοι μας βριζουν αλλα σκεφτητε σωστα και ρωτηστε τους γιατι βρισκονται εδω αφου μας βριζουν. Και εξαλου υπαρχουν και "Ελληνες" που λενε τετοια, για αυτους γιατι δεν μιλατε? Αυτους που φερνουν τα συγγεκριμενα ατομα στη πατριδα μας, γιατι δεν ειναι ολοι οι αλβανοι μαλακες. Δραστε σωστα, οχι βιαια. Ξερω οτι εχουν παρει θεσεις Ελληνων που ειναι ανεργοι τωρα αλλα ποιος/ποιοι τους εφεραν εδω? Αυτους να 'φατε".

Προς Θεου μη γινετε εθνικιστες, γινετε πατριωτες!
TheopoulaGR
TheopoulaGR

Αριθμός μηνυμάτων : 6
Ημερομηνία εγγραφής : 30/07/2008

http://www.skeftomasteellhnika.gr

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Ενοχλητικοί Συμμαθητές μας Empty theopoule!!!!!!!! allo kalos kai allo mala**s

Δημοσίευση  Efstratios Δευ Σεπ 15, 2008 8:04 am

Ο έλληνας στην Ελλάδα κάνει ότι θέλει αν του το επιτρέπουν οι άλλοι έλληνες (και έχει το ελαφριντικό ότι είναι χώρα του!!!) ο Αλλοδαπός οφείλει να το βουλώνει και να υπακούει τους Έλληνες!!! έχω άδικο;;; (μην πεις όχι)
Efstratios
Efstratios

Αριθμός μηνυμάτων : 3
Ημερομηνία εγγραφής : 14/09/2008
Ηλικία : 29

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Ενοχλητικοί Συμμαθητές μας Empty Απ: Ενοχλητικοί Συμμαθητές μας

Δημοσίευση  dimig4mpoum Δευ Σεπ 22, 2008 9:22 am

TheopoulaGR έγραψε:Παιδια δεν ειναι σωστο να γινομαστε υπερβολικοι. Ξερω οτι υπαρχουν ατομα, ξενοι οι οποιοι μας βριζουν αλλα σκεφτητε σωστα και ρωτηστε τους γιατι βρισκονται εδω αφου μας βριζουν. Και εξαλου υπαρχουν και "Ελληνες" που λενε τετοια, για αυτους γιατι δεν μιλατε? Αυτους που φερνουν τα συγγεκριμενα ατομα στη πατριδα μας, γιατι δεν ειναι ολοι οι αλβανοι μαλακες. Δραστε σωστα, οχι βιαια. Ξερω οτι εχουν παρει θεσεις Ελληνων που ειναι ανεργοι τωρα αλλα ποιος/ποιοι τους εφεραν εδω? Αυτους να 'φατε".

Προς Θεου μη γινετε εθνικιστες, γινετε πατριωτες!


Κατ'αρχας ο Εθνικισμος σε οποιο λεξικο-εγκυκλοπαιδεια και να ψαξεις,δεν ειναι ΚΑΚΟ πραγμα.ο σημερινος "εθνικισμος"(Εθνικοσοσιαλισμος-ΝΑΖΙΣΜΟΣ) ειναι κακο πραγμα.

ΑΣ ΓΙΝΟΥΜΕ ΕΘΝΙΚΙΣΤΕΣ λοιπον.

"γιατι βρισκονται εδω αφου μας βριζουν"

εσυ ρωτησες κανεναν?για πες μας αν απαντησαν...


" εξαλου υπαρχουν και "Ελληνες" που λενε τετοια, για αυτους γιατι δεν μιλατε?" για πες μας ποσοι ειναι αυτοι περιπου?εγω δεν εχω δει ουτε 1 κρουσμα απο Ελληνα.

"Δραστε σωστα, οχι βιαια" θα ελεγα Δραστε σωστα-δραστε βιαια.... καταλαβετε πως εχουμε ΠΟΛΕΜΟ.
τα γκετο των αλβανογεωργιανοτουρκων μας κανουν κουμαντο στα σχολεια.ειμαι 15 χρονων και τα ΖΩ καθημερινα
dimig4mpoum
dimig4mpoum

Αριθμός μηνυμάτων : 3
Ημερομηνία εγγραφής : 22/09/2008
Ηλικία : 30
Τόπος : Thessaloniki

http://www.paokmania.gr

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επιστροφή στην κορυφή


 
Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης